O nas

Ręczny chwytak próżniowy Grabo® został skonstruowany  i opracowany przez Nemo Power Tools Limited  wiodącego w wyspecjalizowanych branżach producenta elektronarzędzi klasy premium dla profesjonalistów .
Nemo Power Tools ma posiada biura inżynierskie i handlowe w Izraelu, USA i Australii.
Zakład produkcyjny znajduje się w Hong Kongu.

Pierwsze elektronarzędzia Nemo Power Tools zostały zaprojektowane w 2010 roku  dla organizacji naukowych i rządowych.
Przed stworzeniem linii produktów dla masowego odbiorcy Nemo Power Tools dostarczało specjalistyczne narzędzia akumulatorowe  dla Amerykańskiej Marynarki Wojennej i Izraelskich Sił Obronnych.
Realizowano również inne projekty dla klientów o wyspecjalizowanych wymaganiach.
W 2013 roku dostosowano asortyment do zastosowań komercyjnych i wprowadzono na rynek ogólnodostępną linię produktów klasy premium.

Nemo Power Tools – nowoczesna firma o wysokim potencjale innowacyjności, produkująca specjalistyczne narzędzia niespotykane dotychczas na rynku.

Nemo Power Tools oferuje użyteczne produkty wysokiej jakości.
Podczas projektowania i produkcji stosuje się nowoczesne  technologie

  • akumulatory i elektronika – z przemysłu dronów wojskowych
  • systemy chłodzenia – z przemysłu komputerowego
  • metody uszczelniania i produkcji z przemysłu morskiego.

Od momentu założenia w 2014 r. Rozszerzyliśmy naszą linię produktów o szeroką gamę solidnych narzędzi do pracy nad i pod powierzchnią wody, w tym kilka modeli wkrętarko-wiertarek, wiertarek udarowych, , szlifierek kątowych czy pił.

Akumulatorowy chwytak próżniowy Grabo

chwytak próżniowy ręczny akumulatorowy

Akumulatorowy, ręczny chwytak próżniowy Grabo to opatentowany produkt – rewolucyjne narzędzie, które stało się bestsellerem w wielu krajach wkrótce po premierze w 2019 r.

Pierwszy model chwytaka próżniowy nosił nazwę Grabber i odniósł sukces rynkowy na całym świecie.
Dziś nowy model – Grabo sprzedawany jest przez ponad 150 dystrybutorów w 45 krajach na całym świecie.
W roku 2020 miała miejsce premiera nowego Modelu chwytaka w wersjach Up oraz Plus.
Te przeznaczone na rynek europejski wersje wyposażone są w osprzęt pozwalający na kontrolę aktualnego stanu podciśnienia pomiędzy przenoszonym ładunkiem a chwytakiem.
Dzięki aktualizacjom wyposażenia Up oraz Plus chwytaki spełniają najnowsze europejskie normy.
Zwiększają one bezpieczeństwo pracy i pozwalają ocenić możliwość zastosowania chwytaka w konkretnej sytuacji.

Przeznaczenie przyssawki akumulatorowej Grabo

Chwytak prózniowy do kamienia dla branży kamieniarskiej

Nemo Grabo jest ręcznym, przenośnym chwytakiem próżniowym przeznaczonym do chwytania, podnoszenia, przenoszenia i odkładania zarówno pojedynczych elementów o szorstkiej i strukturalnej powierzchni, jak również pojedynczych przedmiotów o płaskiej i gładkiej powierzchni.
Minimalna powierzchnia chwytanego elementu nie może być mniejsza niż 290×178 mm.
Warunkiem niezbędnym do korzystania z chwytaka jest możliwość wytworzenia odpowiedniej próżni pomiędzy chwytakiem, a powierzchnią zasysanego elementu oraz nieodkształcanie się chwytanej powierzchni podczas podnoszenia i przenoszenia.

Chwytak Grabo posiada podwyższoną odporność na kurz, pył i wilgoć, dlatego może być również stosowany w trudnych warunkach otoczenia.

Akumulatrowy chwytak do kostki brukowej

Chwytakiem można przenosić różnorodne elementy takie jak płyty kamienne, płytki ceramiczne, płyty gipsowo-kartonowe, elementy betonowe, płyty meblowe, deski, blaty, blachy, szkło i szyby, sprzęt AGD i wiele innych.
Dzięki zastosowaniu chwytaka prace są realizowane szybciej i bezpieczniej, a przenoszone ładunki są mniej narażone na ryzyko uszkodzenia.

Chwytak wytwarza siłę trzymania pozwalająca na uniesienie ładunku o maksymalnej wadze 170 kg przy chwytaniu w pozycji poziomej. Ze względów bezpieczeństwa uwzględniających aspekty techniczne takie jak współczynnik tarcia chwytanej powierzchni, przyspieszenie, zmieniające się ciśnienie atmosferyczne i sposób uchwycenia ładunku chwytakiem dozwolone jest przemieszczanie ładunku o wadze nie większej niż wskazana w tabeli udźwigu.